To jest nagłówek

To jest nagłówek

To jest nagłówek

To jest nagłówek

To jest nagłówek

Okolica

ATRAKCJE W OKOLICY

RAFTING na Dunajcu – Spływ pontonami rzeką odbywa się na trasie Sromowce Wyżne – Szczawnica. Przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących uczestników. Mogą w niej uczestniczyć również dzieci.

Spływ kajakiem na Dunajcu – Spływy kajakowe po rzekach górskich w pneumatycznych, dwu-osobowych jednostkach pod opieką instruktora nie wymagają dużych umiejętności technicznych dając za to dużą satysfakcję z pokonania rzeki.

Ośrodek narciarski Czorsztyn-Ski – Znana i lubiana Rodzinna Stacja Narciarska „Czorsztyn Ski” zlokalizowana jest na stokach góry Wdżar (Wdzor – jak mówią górale), która to góra ze względu na ukształtowanie powierzchni i specyficzny mikroklimat stwarza wręcz doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Ostatni narciarze zjeżdżają ze stoków nawet w końcu kwietnia. Nazwa firmy nie oznacza jednak, iż działa tylko zimą – warto odwiedzać w ciągu całego roku.

Kolej linowa – krzesełkowa na Palenicę – Szczawnica ( 15 km) o długości 783 m, różnica wzniesień 260 m (stok Palenica I – sztucznie śnieżony o długości 1000 m różnica wzniesień 250 m, homologowany przez władze FIS i PZN, stok Palenica II o długości 1800 m., różnica wzniesień 270 m – trasa biegnąca ze szczytu Szafranówki, aż do podnóża Palenicy gdzie łączy się z trasą Palenica I, stok Szafranówka – dwa równoległe wyciągi orczykowe o długości 350 m, różnica wzniesień 75 m, trasa zjazdowa łatwa, sztucznie śnieżona)
Halfpipe – rynna śnieżna do snowboardu, pełnowymiarowa wraz z wyciągiem orczykowym na południowym stoku Palenicy.

12 wyciągów w Białce Tatrzańskiej (20 km) – kompleks narciarski z wyciągami dla każdego (szczegóły niżej)

Spacer lub przejazd rowerami drogą pienińską do Szczawnicy z widokami na pasmo Pienin wraz z Przełomem (szczegóły nizej).